knitpro_ginger_20cm_double_pointed_needle_set-065bb5b6323b0d.jpg

Hanki upea puinen KnitPro Ginger sukkapuikkosetti, joka sisältää kahdeksat erikokoiset sukkapuikot 20 cm pituisina. Setti sisältää 20cm:n mittaiset sukkapuikot seuraavat koot: 2.50mm, 3.00mm, 3.50mm, 4.00mm, 4.50mm, 5.00mm, 5.50mm ja 6.00mm. Setti sisältää myös puikkomitan ja se on pakattu tyylikkääseen kansioon.

KnitPro Ginger koivupuiset sukkapuikot ovat valmistettu vastuullisesti tuotetusta, FSC-sertifioidusta puusta, joka tulee eurooppalaisista hoidetuista metsistä. Puiset neulepuikot ovat kevyet ja sileäpintaiset.

Ginger-puikkojen väri on kaunis kullanruskea. Hyvin luistavilla ja sileillä puupuikoilla on ilo neuloa. Puu tuntuu lämpimältä ja miellyttävältä käteen.

Sukkapuikot on pakattu laadukkaaseen denimin ja beigen väriseen kiinni taiteltavaan koteloon, jossa on säilytystasku tarvikkeille, kuten mukana tulevalle valkoiselle puikkomitalle. Pakkaus pysyy kätevästi kiinni magneettineppareilla.

Tilaa uutiskirje

CUSTOMER SERVICE

+358404874779

Visit Us

Yarn Shop Titityy

Cygnaeuksenkatu 2
40100 Jyväskylä
Finland

Shop Hours
Mon-Fri 10:00-18:00
Sat 10:00-16:00
Lankakauppa Titityy - Tutustu laadukkaisiin lankoihin ja neulontatarvikkeisiin suomalaisessa lankakauppa Titityyn verkkokaupassa ja myymälässämme Jyväskylässä. Jo 18 vuotta olemme tuoneet neulemaailman suosituimmat langat ja uutuudet neulojien saataville. Neulova tiimimme auttaa sinua kaikissa käsityötarpeissasi asiantuntevasti. Tarjoamme nopean toimituksen suoraan varastostamme. Valikoimassamme on tarkoin valittuja merkkejä, pohjoismaiset suosikkibrändit Sandnes Garn, Filcolana, Isager, Knitting For Olive, Tukuwool, sekä laadukkaita työkaluja Knit Prolta ja ChiaoGoolta. Olemme sitoutuneet vastuullisuuteen, ja tarjoamme erityisesti luonnonkuituja kestävällä hankintatavalla. Luota ammattitaitoiseen palveluumme seuraavan neuleprojektisi toteuttamisessa!